Dárky k Vánocům pro děti. Čím je nejvíce potěšíte?

Kouzelné vánoční svátky klepou na dveře a stejně jako každý rok, i letos se ponesou v duchu dárků. I když je důležité to, že se sejde celá rodina, vánoční dárky se staly jedním ze symbolů dlouho očekávaných svátků. Především děti se nemohou dočkat Štědrého dne, až jim Ježíšek nadělí pod jehličnatý a krásně ozdobený stromeček to, po čem už dlouho touží. Pokud si však nenapsaly dopis, dárky k Vánocům pro děti jsou pro mnohé rodiče jednou velkou záhadou. Přinášíme tipy, kterými ty nejmenší jednoznačně potěšíte. 

Jaké dárky na Vánoce pro děti?

Co děti opravdu ocení? No, oblečení to nebude. I když je pravdou, že oblečení pro ně zase ocení jejich rodiče. Čím dětem uděláte opravdu velkou radost, jsou hračky. Nemusíte však kupovat takové, které se zanedlouho rozbijí nebo které děti nepodpoří v jejich rozvoji. Dnes lze zakoupit ty, jež podpoří jejich fantazii, soustředěnost či obecně jejich celkový vývoj. 

Dárky k Vánocům pro děti lze rozdělit na dvě kategorie, a sice na dárky pro kluky a dárky pro holčičky. Takové dary se neliší jenom jejich zbarvením, ale především provedením hraček. Zatímco holčičky potěší dětské kuchyňky, kluci budou nadšení z elektrického autíčka. Tím však tipy na dárky na Vánoce ani zdaleka nekončí. 

Dárek k Vánocům pro holčičku: Chci být jako maminka!

Přemýšlíte nad tím, co darovat té nejmenší slečně v rodině? Dárek k Vánocům pro holčičku může být třeba v podobě zmiňované dětské kuchyňky. Dcery si obvykle už od útlého dětství přejí, aby byly jako maminky. Proto se starají o miminka, která vozí v kočárku, nebo vaří ve své malé kuchyňce výbornou kávu a ještě lepší “jako” zákusky. Proč tedy nerozvinout dětskou fantazii a nekoupit jednu takovou dětskou kuchyňku, kde pro vás bude dítě tvořit skvělé dobroty?

Dětská dřevěná kuchyně s troubou a příslušenstvím růžová
Dětská dřevěná kuchyně s troubou a příslušenstvím růžová

Samozřejmostí jsou také panenky. Panenky jsou něco, díky čemu se dítě naučí ohleduplnosti k ostatním (nejen k miminkám). Dnes se dají koupit i takové, které se nadmíru podobají těm skutečným. Jedí, čůrají, pláčou – a holčičky nesmírně baví. 

Panenka Anlily s doplňky ložnice
Panenka Anlily s doplňky ložnice

Dárek k Vánocům pro kluka: Chci mít auto jako tatínek!

Zatímco nejmenší slečny v rodině chtějí být jako jejich maminka, kluci chtějí být zase jako tatínek. Je to pochopitelné a logické. Jenže jak se mohou vyrovnat svému velkému tátovi? Jedině tak, že budou mít přesně takové auto, kterým jezdí i hlava rodiny! A že ho jistě na trhu najdete (samozřejmě v menším provedení). Elektrická autíčka se totiž stala obrovským hitem. A i když se to může jevit jako marnotratnost nebo zbytečnost, není tomu tak. Díky ovládání se podporuje logické myšlení dítěte, navíc se podporuje i jeho soustředěnost, což vede k rozvoji dětských reflexů. Samozřejmě při výběru klaďte důraz na věk dítěte – příliš malé ratolesti nepořizujte autíčko s komplikovaným ovládáním, ale spíše s dálkovým ovládáním, abyste ho měli pod kontrolou.

Elektrické autíčko BMW 6 GT - černé
Elektrické autíčko BMW 6 GT – černé

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *